piątek, 12 lutego 2016

Michał Piróg - Chcę żyć

Nie znam bardziej charakterystycznej i kontrowersyjnej osoby w polskim show-biznesie niż Michał Piróg. Postać wielobarwna, która wiele lat temu postanowiła zszokować szczerością na swój temat. I dzięki temu… Polska potrafiła zaakceptować osobę homoseksualną, pochodzenia żydowskiego, choreografa i tancerza, obrońcę praw zwierząt. Chociaż z tym zaakceptowaniem bywało różnie. Michała możemy poznać w obecnym czasie jako prowadzącego Top Model na TVN-ie. Ale jak znalazł się w telewizji? Jakie były jego początki? Dlaczego już nie tańczy? I jak zareagowała rodzina na wieść, że jest gejem? Wszystkiego dowiecie się z książki.  
Ja od kiedy pierwszy raz zobaczyłam go w telewizji w programie You Can Dance po prostu Tańcz, w którym był jurorem, pomyślałam sobie – ale gbur! Był bardzo surowy dla osób, które przychodziły na casting i ciągle się tylko kłócił. Ale z kolejną edycją to się zmieniło, a ja byłam na tyle młoda, że jakoś nie bardzo mnie interesowało, jak to się stało, że zmienił się na bardzo pozytywnego człowieka. I dopiero po przeczytaniu książki dotarło do mnie, że przecież każdy ma złe okresy w swoim życiu, nawet gwiazdy ekranu. Później było już coraz lepiej. Za każdym razem jak pojawiał się w telewizji, emanował takim ciepłem z ekranu, że nie wiem jak was, ale mnie przekonał do siebie. I nie tylko mnie! Znam ludzi, którzy nie potrafią się przekonać do ludzi, którzy są inni niż oni, ale jak widzą Piróga, to w ogóle nie mają z tym problemu. Zadziwiające! ;) 
Książka jest nieziemska. Wyobraźcie sobie, jakby to było, gdyby Michał był kaleką? Jak wtedy potoczyłaby się jego droga? To nie jest abstrakcja. W książce opowiada wiele sytuacji, w których było już bardzo ciężko. Dowiecie się o tym, jakim był chłopcem w szkole, o przyjaźniach, miłościach i pracy – nie tylko w telewizji. Wszystko to opowiedziane w komiczny sposób, choć nie brakuje też chwil wzruszenia.6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tego Michała Piróga jaki jest w mediach :) może po przeczytaniu książki okaże się, że jest taki i w rzeczywistości? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno mi się wypowiedzieć, bo nie znam go osobiście, ale chyba nie można w całej książce okłamywać odbiorcy, dlatego wydaje mnie się, że jest on naprawdę fajnym człowiekiem ;)

   Usuń
 2. Pan Michał jest bez wątpienia naprawdę charakterystyczna postacią polskiego show - biznesu. Lubię go. Nie wiem tylko czy na tyle, żeby czytać jego książkę?

  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie jestem jego jakąś fanką ;) ale książkę mogę polecić z czystym sumieniem ;)

   Usuń
  2. Mam podobnie jak Alicja, ale może kiedyś sięgnę po ten tytuł, kto wie? Nie znajdzie się jednak na liście moich priorytetów, bo jednak inne książki kuszą mnie bardziej :)

   Usuń
 3. ciekawi mnie ta książka od dłuższego czasu - chyba muszę wybrać się do księgarni:)

  twoimioczami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń